Publisert av: Yngve Sætre | juni 12, 2018

Spørsmål i fylkestingets spørretime 11.06.18 om kombinasjonsklasser


Rådhuset august 2015

Fylkesordfører!

Mitt spørsmål går til fylkesrådet: Hva er årsaken til at det ikke er kombinasjonsklasser ved de videregående skolene i Elverum og Kongsvinger, og vil fylkesrådet gjøre noe for å opprette slike klasser?

Jeg stilte spørsmål om dette temaet 4. april 2017. På komitemøtet i Kongsvinger i forrige uke kom det frem at det fremdeles ikke finnes slike klasser i Kongsvinger og i Elverum.

Det er viktig at fylkestinget får vite mer om hvor skoen trykker i denne saken. Spesielt sett i lys av at det finnes slike klasser i Hamar og på Tynset.

Kombinasjonsklasser vil gi et bedre tilbud til elever med innvandrerbakgrunn i alderen 16-20 år som passer bedre inn på videregående enn på ungdomsskolen eller voksenopplæring.

Et slikt tilbud vil være gunstig for deres utvikling og integreringsmuligheter. Derfor er denne saken viktig.

Takk!

Reklame

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Kategorier

%d bloggere liker dette: